Dom

Montaż drzwi wewnętrznych

Czy warto montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne mogą wbudować specjaliści, nie mniej da się również wykonać czynność własną ręką w mieszkaniu.W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz też: drzwi wewnętrzne Bydgoszcz

Od czego zacząć montaż dzwi?

Nim zapoczątkujemy montowanie drzwi wewnętrznych, wskazane jest obznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym.Może wyklarować się że gwarancja przynależy do nas tylko wówczas, gdy posługa będzie montowana dzięki wykwalifikowanym ekspertom. Nie należy także inicjowania montażu kiedy w domu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Wówczas gdy chcemy przytwierdzać drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy właścicielami kompletnego pakietu. Ramy istnieją jako złożone niezmiennie z trzech części. Należy całość poskładać.W odwrotnej sprawie nie jesteśmy w stanie odpowiednio urealnić naszej sprawy.

Sprawdź też: drzwi Gdańsk

Co się nam przyda?

Najpierw zaleca się uszykować odcinki oprawy,które są nam niezbędne. Następnie montujemy całość składowych ościeżnicy – wykonujemy to używając kleju,lub zacisków i blachow. Następnie dodajemy ramę w lukę w ścianie. Powinno się pozostawić lukę równającą się jeden-dwa centymetry. Pomiędzy elewacją a futryną należy wstawić zrobione z drewna kafelki. Futrynę powinno się przymocować do otworu drzwi wewnętrznych. Na samym końcu montujemy pasy chowające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *