Dom

Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a w szczególności toalet w miejscach publicznych. Mnóstwo osób prywatnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Niezwykle ciekawą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła funkcjonuje podobnie jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy można do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Krótki przegląd typów dozowników do mydła

Rzecz jasna można, lecz o wiele bardziej poleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej odnajdzie się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia, dobrze jest zapoznać się z zestawieniem dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i bardzo ciekawa.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Zapewnia przy tym największy komfort odnośnie higieny, który jest szczególnie istotny w budynkach publicznych. Pewną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba troszczyć się o jego zasilanie. Znacznie tańszą alternatywą jest dozownik do mydła, który działa po naciśnięciu przycisku. Są dostępne modele, w których do zrobienia tego należy użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe. 

Na jaki dozownik mydła się zdecydować?

Lepiej w związku z tym kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od twoich wymagań oraz funduszy. Tak samo kwestia ta się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Powinniśmy zdecydować się na opcję, która mieści się w granicach naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, gdyż dzielimy łazienkę jedynie z domownikami; nieco odmiennie sprawa wygląda, gdy bierzemy się za wyposażenie toalety w banku czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują dziesiątki osób.