Motoryzacja

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie wysokie rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek warto wyjaśnić, jakiego typu gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek z pewnością będzie zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są przesadnie duże, a wszelkie badania dowodzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, czego dowodem są liczne badania. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z filmów science-fiction, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.