Najpierw należy rozszyfrować ów enigmatyczny skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. Niezbyt dużo może to mówić przeciętnemu Kowalskiemu, zatem nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które odnajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym budownictwie, choć swoją sławę zyskało już kilka lat temu. Główną cechą tego materiału jest przede wszystkim jego możliwość zniekształcania oraz wracania do dotychczasowego stanu, nie odnosząc przy tym żadnych uszczerbków.
Geomembrana – poznaj jej zalety
Jeśli chodzi o inne cechy, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza na bardzo wysokie i niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały jeśli chodzi o rozciąganie.
Gdzie znajduje zastosowanie geomembrana?
Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są wykorzystywane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale również oczek wodnych, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje to rozwiązanie. Warto powiedzieć także o takich kwestiach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych miejsc tego typu.
Kto odpowiada za zgrzewanie geomembrany?
Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena tego zlecenia należała do stosunkowo niskich, odpowiednim krokiem będzie zgłoszenie się do fachowców takich jak dla przykładu ta firma. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia możesz mieć gwarancję, że zadanie będzie skończone szybko, efektywnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę oraz doświadczenie, gdyż są to cechy niezbędne w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.