Przemysł

Do czego służy obrabiarka CNC?

W różnorakich dziedzinach gospodarki stosuje się interesujące metody obróbki stalowych oraz tym podobnych produktów. Wydaje się jednak, że od dziesiątek lat na rynku rządzi nieustannie technologia CNC, czyli tak zwana obróbka skrawaniem oraz podobne jej zabiegi. Dowiedz się więcej na temat tego, na czym polega technologia CNC i z jakiego powodu może pochwalić się tak znaczącą renomą.

Obróbka skrawaniem

Pokrótce sprawę tę ujmując, mówimy tutaj o metodzie obróbki która polega na usuwaniu niewielkich fragmentów tworzywa z obrabianego elementu. W związku z tym ze wszech miar sprawnie może powstać zaplanowany przedmiot charakteryzujący się bardzo precyzyjnym kształtem. Obróbka skrawaniem umożliwia znaczącą powtarzalność prac, więc wszelkie elementy będą do siebie niezwykle zbliżone – jest to kolejna istotna zaleta tego rozwiązania.

Frezowanie CNC

Jednym z zabiegów, które wchodzą w skład technologii CNC, jest godne atencji frezowanie. Jak można wywnioskować z samej nazwy, proces ten odbywa się przy pomocy frezarki. Czynność polega na obracaniu się zarówno poszczególnych elementów frezarki mających za zadanie usuwanie fragmentów materiału, jak i produktu, który jest obrabiany. W związku z tym frezowanie CNC jest rozwiązaniem niezwykle skutecznym i precyzyjnym.

Toczenie CNC

Tutaj także mówimy o jednej z metod obróbki skrawaniem. Tym razem urządzenie odpowiadające za ten zabieg (konkretniej tokarka) w zasadzie nie wykonuje jakichkolwiek ruchów – metoda ta opiera się na ruchach przedmiotu obrabianego. W przypadku tej metody precyzja jest priorytetem, ale także powtarzalność wszystkich wytwarzanych za jej pośrednictwem produktów. Jak zatem widać, wszelkie metody obróbki skrawaniem są bardzo skuteczne i to właśnie tej kwestii powinny zawdzięczać swoją znakomitą opinię w całej Polsce w branżach różnego typu.

Obróbka skrawaniem – dostępność

W obecnych czasach mnóstwo firm decyduje się na to rozwiązanie. Biorąc pod uwagę długą listę plusów, nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowanie polecamy obróbkę CNC, ponieważ zapewnia efektywność, powtarzalność i znakomitą jakość.  

Informacje dzięki uprzejmości: Kinstal-CNC