Transport

Dokąd polecisz z Poznania?

Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków transportu. I duża mobilność oraz możliwość pokonywania długich tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Samolotem aktualnie można dolecieć do większości miejsc na Ziemii. Również w Polsce przemysł lotniczy stale notuje progres. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Ale w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że wykaz lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania można zobaczyć całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich miast. Jest także możliwość dostania się na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze miejsca Poznań jest dobrym startem. Port ma dobre połączenia z wszystkimi istotnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty infrastrukturalne są położone najczęściej na suburbiach. Tak samo jest w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. Przy lotnisku działają parkingi, gdzie za daną opłatą można odstawić pojazd.

Komunikacja miejska także daje możliwość dotarcia na Ławicę. Autobusy z centrum Poznania jeżdżą w stronę portu co około pół godziny. Ale w przypadku gdy lecimy na dłuższe wakacje, bierzemy ze sobą więcej bagażu. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Dobrą opcją w tego typu sytuacji wydaje się wynajem busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wakacje? Wszyscy do niego wejdą. Z bagażami włącznie. Po skorzystaniu z tej usługi, możemy liczyć, że kierowca odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie chęci można również zamówić usługę w drugą stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta wydaje się szczególnie komfortowa dla liczniejszych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dotkliwymi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) osób. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Lotniska działają według ściśle określonych wytycznych. Przed każdym lotem należy zapoznać się z przepisami w określonych portach lotniczych. Trzeba też posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to podstawa, aby zostać wpuszczonym do samolotu. Kiedy startujemy z Poznania, warto pojawić się na lotnisku co najmniej  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie odbyć kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko warto zadbać o to wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy transportowe mają zabukowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć stresów. Dobra organizacja pozwala w przyszłości relaksować się wolnym czasem bez zmartwień.