Biznes

Dostępne promocje bankowe — rodzaje

Banki coraz częściej organizują akcje promocyjne, by zwerbować klientów do utworzenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Kiedy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Artykuł powstał na podstawie informacji z bloga finansowego jakdorobic.pl – promocje bankowe.

Czego dotyczą promocje bankowe?

Najpopularniejszymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zazwyczaj nagrodą za to są pieniądze lub nagroda rzeczowa. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, nierzadko można się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które możesz uzyskać, są o wiele lepsze niż za stworzenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Można również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Często banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą mogły dzwonić do Ciebie w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli wymagane są regularne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieważne jak dużo będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną opcją, która może być wymagana, jest zrobienie określonej ilości płatności kartą. Podobnie do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki wymagają także transakcji wykonanych telefonem lub za pomocą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, ale należy dysponować odpowiednim urządzeniem posiadającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i aktywować kartę debetową.

Co możesz dostać w promocji od banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak telefony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych marek. Spotykane są również bony na paliwo lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak na przykład Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.