Porządek

Jak pozbyć się gruzu po wyburzeniach czy remoncie?

Gdy remontujesz dom lub wykonujesz prace rozbiórkowe niewątpliwie w twojej okolicy wala się ogrom niepożądanego gruzu. Zgodnie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały surowiec budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest wiele i warto skorzystać z tak praktycznego surowca. Możesz to zrobić sam, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego funkcji, oddaj to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W sytuacji, gdy nie chcemy zużytkować czy przetworzyć pozostałości budowlanych, jesteśmy zobowiązani przywieźć je do zakładu utylizacyjnego w Gdyni. Da się zrobić to samodzielnie, jednak kiedy nie wystarczająco dużym samochodem, powinieneś skorzystać z usług przodującego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie posiada dużo korzyści – przede wszystkim działalność zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości odpadów. Po pracach rozbiórkowych wystarczy zapełnić go gruzem, a wywóz zostawić fachowcom. Warto pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.