Dom

Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest łatwe. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które połączą się w bardzo estetyczną kompozycję. Jednym z istotnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed dylematem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z opcji ma swoje plusy, ale również trochę minusów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się niezwykle uroczo. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego typu rozwiązań w przeróżnych wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Miłośnicy bardziej tradycyjnego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o plusach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają regularnego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się jakimikolwiek uszkodzeniami czy rysami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz akcesoriami znajdującymi się w pokoju, aby całość była harmonijna i przytulna.