Męski styl

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby rzeczywiście były dla dziecięcej skóry właściwe.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to mają one pochodzenie naturalne. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, ekstrakt z hibiskusa, wyciąg z rumianku czy nagietka.