Biznes

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie będące bardzo popularne. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wówczas konieczne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który podjęli decyzję o tym, aby przekształcić swoją działalność w spółkę kapitałową prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), również pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa teraz wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto uwzględnić opinie, jakie biuro zbiera wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.