Czym charakteryzują się pompy wtryskowe i co się w nich psuje?
Pompa wtryskowa to rozwiązanie stosowane w starszych generacyjnie silnikach diesla. Ma ona za zadanie tłoczenie i dozowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnej chwili zastąpiły pompy rzędowe głównie dlatego, że są mniejsze i mogą być sterowane elektronicznie.
Wszelkie awarie jakie pojawiają się przy pompach wtryskowych objawiają się złą pracą silnika. Przeważnie pojawia się moment, w którym nie możemy włączyć silnika albo włączenie jest mocno czasochłonne zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Zdarza się także głośniejsza praca silnika albo spadanie mocy i silniejsze dymienie. Dosyć często jest to skutek nieterminowej zmiany oleju silnikowego lub użycie zabrudzonego. Powodem bywa też przepełniony filtr paliwa lub zwyczajnie zużycie się mechaniczne poszczególnych części.
Czym jest pompa hydroforowa i co się w niej psuje?
Pompy hydroforowe pozwalają nam na czerpanie wody przykładowo do domu, na działkę albo w celu nawadniania ogrodu. Jest to ciekawa alternatywa dla pomp głębinowych i stosowane są w przypadkach gdy lustro wody leży maksymalnie 8 metrów pod powierzchnia ziemi.
Pompy hydroforowe są dobrym wyborem z powodu niewielkich gabarytów, nie za wysoki koszt i ich montaż jest łatwy.
Poszczególne części pomp zużywają się szybciej od pozostałych i to jest typowy powód usterek. Jedną z najpopularniejszych czynności robionych w trakcie remontu pomp hydroforowych jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niezmiernie ważne w kontekście prawidłowej pracy silnika. Następną rzeczą wykonywaną w czasie naprawy jest przetaczanie wirników i bieżni. Wynika to ze względu na fakt, że w pompowanej wodzie może być obecny piasek. Gdy wejdzie do wnętrza pompy, często powoduje tworzenie się niedużych wyszczerbień w wirnikach a także bieżniach, a to dość mocno zaniża wydajność, zdolność zasysania a także ciśnienie pomp hydroforowych.
Zdarza się, że konieczność naprawienia pompy nie wynika z awarii urządzenia, lecz instalacji, odpowiadającej za pompowanie wody. Zazwyczaj to zawór zwrotny, który widnieje przy koszu na końcu przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest częścią, która się psuje.
Gdzie wyremontować pompy wtryskowe i hydroforowe?
Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Przeważnie firmy oferują przyjechanie do klienta i zabranie źle działającej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które zapewnia wymianę zużytych części na nowe – oryginalne elementy zamienne, lub, jeśli tylko wyrazisz zgodę, dostaniesz zamienniki, które zostaną stworzone w fabryce dla Ciebie.
Jeśli potrzebujesz naprawy pompy hydroforowej to powinieneś szczegółowo zweryfikować firmę, której powierzysz to zadanie – niezmiernie istotne jest aby remont przebiegł szybko i z wykorzystaniem najnowszych technologii, które uzyskają solidną naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap – naprawa pomp podczas działalności utrzymuje tak samo względy bezpieczeństwa oraz całkowitego profesjonalizmu.