Bez kategorii

Montaż drzwi wewnętrznych

Czy warto montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne mogą wbudować specjaliści, nie mniej da się również wykonać czynność własną ręką w mieszkaniu.W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz też: drzwi wewnętrzne Bydgoszcz

Od czego zacząć montaż dzwi?

Nim zapoczątkujemy montowanie drzwi wewnętrznych, wskazane jest obznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym.Może wyklarować się że gwarancja przynależy do nas tylko wówczas, gdy posługa będzie montowana dzięki wykwalifikowanym ekspertom. Nie należy także inicjowania montażu kiedy w domu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Wówczas gdy chcemy przytwierdzać drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy właścicielami kompletnego pakietu. Ramy istnieją jako złożone niezmiennie z trzech części. Należy całość poskładać.W odwrotnej sprawie nie jesteśmy w stanie odpowiednio urealnić naszej sprawy.

Sprawdź też: drzwi Gdańsk

Co się nam przyda?

Najpierw zaleca się uszykować odcinki oprawy,które są nam niezbędne. Następnie montujemy całość składowych ościeżnicy – wykonujemy to używając kleju,lub zacisków i blachow. Następnie dodajemy ramę w lukę w ścianie. Powinno się pozostawić lukę równającą się jeden-dwa centymetry. Pomiędzy elewacją a futryną należy wstawić zrobione z drewna kafelki. Futrynę powinno się przymocować do otworu drzwi wewnętrznych. Na samym końcu montujemy pasy chowające.