Bez kategorii

Montaż drzwi wewnętrznych

Czy warto montować drzwi samemu? Drzwi wewnętrzne mogą wbudować specjaliści, nie mniej da się również wykonać czynność własną ręką w mieszkaniu. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Nim zapoczątkujemy montowanie drzwi wewnętrznych, wskazane jest obznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym. Może wyklarować się że gwarancja przynależy do nas tylko wówczas, gdy posługa będzie montowana dzięki wykwalifikowanym ekspertom. Nie należy także inicjowania montażu kiedy w domu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Wówczas gdy chcemy przytwierdzać drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy właścicielami kompletnego pakietu. Ramy istnieją jako złożone niezmiennie z trzech części. Należy całość poskładać. W odwrotnej sprawie nie jesteśmy w stanie odpowiednio urealnić naszej sprawy.

Co się nam przyda?

Najpierw zaleca się uszykować odcinki oprawy, które są nam niezbędne. Następnie montujemy całość składowych ościeżnicy – wykonujemy to używając kleju lub zacisków i blachow. Następnie dodajemy ramę w lukę w ścianie. Powinno się pozostawić lukę równającą się jeden-dwa centymetry. Pomiędzy elewacją a futryną należy wstawić zrobione z drewna kafelki. Futrynę powinno się przymocować do otworu drzwi wewnętrznych. Na samym końcu montujemy pasy chowające.