Bez kategorii

Montaż piłkochwytów na boisku łatwiejszy niż myślisz

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Gwarantują to piłkochwyty, których montaż niejednokrotnie nie jest wykonywany poprawnie. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy dobrym pomysłem jest, aby kupić taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Jak montować piłkochwyty, żeby dobrze się sprawdzały?

Błędem, który popełniany jest naprawdę często jest mocowanie piłkochwytów w zbyt bliskim sąsiedztwie ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że cały system traci stabilność. W konsekwencji słupki mogą się przewrócić, będąc tym samym dużym zagrożeniem. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale przekłada się też na odpowiednie napięcie siatki.

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Żeby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, trzeba montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach przytwierdzonych do gruntu. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Warto zdawać sobie sprawę, że obecnie coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena jest bardzo zachęcająca do zakupu, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Dlatego warto kupić piłkochwyty cenionych producentów, które z pewnością świetnie spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej kwoty z pewnością bardzo szybko odpłaci się nam jakością, jaką oferują dobre piłkochwyty.