Motoryzacja

Od czego zależy cena OC?

Osoby, które chcą ubezpieczyć swój pojazd, muszą liczyć się z bardzo różnymi kosztami, które zależą od wielu kwestii. Wielu kierowców gubi się w zawiłościach w tej dziedzinie. Warto zdawać sobie sprawę, że tanie oc warszawa jest w zupełności osiągalne, lecz trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy. 

Tanie OC dla doświadczonych kierowców

Nade wszystko na stosunkowo tanie OC mogą mieć nadzieję doświadczeni kierowcy, a także ci, którzy nie spowodowali nigdy żadnego wypadku. Firmy ubezpieczeniowe kładą nacisk na to, ile lat minęło od zaliczenia egzaminu na prawo jazdy, gdyż wedle dostępnych statystyk, osoby w wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej ilości nieprzyjemnych kolizji na drodze. W związku z tym młode osoby, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie pokaźne, muszą niestety spodziewać się, że na bardzo tanie OC przyjdzie im trochę zaczekać. 

Czy na wysokość OC wpływa marka samochodu?

Ze wszech miar podobnie sprawa prezentuje się jeśli chodzi o markę auta. Według wszelkich statystyk, na najmniejsze OC mogą liczyć, niezależnie od swojego wieku, posiadacze samochodu marki Skoda, zaś najwięcej będą musieli zapłacić osoby, które poruszają się BMW. Różnica nie jest jednakowoż w tym przypadku specjalnie duża. Należy wiedzieć także, że jeśli posiadasz na swoim koncie kolizję lub wypadek, którego byłeś sprawcą, ubezpieczyciel może nie być przesadnie przychylny do Twojego wniosku i zaproponować bardzo drogie OC. Co interesujące, niektóre firmy ubezpieczeniowe patrzą również na takie kwestie, jak miejsce zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym kierowca jeździ najczęściej.