Motoryzacja

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier pokrywa calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety na porządku dziennym. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód należy dbać – wtedy jesteśmy w stanie uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne defekty.

Renowacja lakieru samochodowego – dlaczego warto to robić?

Karoseria samochodu jest również narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może powodować pojawienie się rdzy.

Czasem nawet auta, które z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że odpryski są mikroskopijne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o stan swoich aut. Jest to zabieg efektywne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Jakie są sposoby na gładką i błyszczącą karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób restaurują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrupulatnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg czynności, których zadaniem jest jak największe odświeżenie naszych aut.

Przykładowo, na maskę można nałożyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Renowacja lakieru samochodowego – samodzielnie czy u specjalisty?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda elegancko. Również jego wartość rośnie kiedy jest on zadbany.

Wizyta w warsztacie, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele kwestii. Fachowiec zbada poziom lakieru w samochodzie i doradzi najbardziej adekwatny sposób pielęgnacji.