Przemysł

Szczotki techniczne – do czego są używane i jakie są ich rodzaje?

Szczotki kojarzą się głównie z pracami domowymi, głównie z zamiataniem. Należy jednakowoż zdawać sobie sprawę, że szerokie zastosowanie mają również we wszelkich gałęziach gospodarki. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Mają one kluczową funkcję w licznych fabrykach oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać różnorakie przemysły, w jakich używa się szczotek technicznych – mowa między innymi o branży spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Poznaj rodzaje szczotek technicznych!

Jest mnóstwo rodzajów tych urządzeń. Mamy na przykład szczotki walcowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz liczbą zastosowań. Olbrzymią popularnością cieszą się jednak szczotki doczołowe, która jest znana jako rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Używana jest jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Cechuje się nade wszystko ergonomicznym kształtem, który pozwala na dotarcie do najmniej przyjaznych miejsc.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Z racji tego, że szczotki techniczne są akcesoriami przede wszystkim ściernymi, istotne jest, aby były wyprodukowane z solidnych, trwałych materiałów. Tylko dzięki nim zachowają należytą funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich urządzeń, jak szczotka druciana tarczowa, robi się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych materiałów gwarantujących skuteczność użytkowania.