Motoryzacja

Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od zwykłej?

Nie da się ukryć, że logistyka jest jedną z najsprawniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Ciężko wyobrazić sobie codzienne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w asortyment oraz przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj zwrócić uwagę na ponadczasowe osiągnięcie w transporcie, a konkretnie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się dość dawno temu, bowiem już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko w dużym stopniu się rozwinęło – obecnie nie jest przeszkodą przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
W związku z tym odpowiedź na pytanie, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest bardzo prosta – chłodnie uzbrojone są w technologię, która pozwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów są tu różnego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach jest mnóstwo technologii, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle proste, ale i niezwykle skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach.